Program støperikongress 2018

NSF logo web1  

Torsdag 8. juni
19:00 – 20:00 Registrering i resepsjonen på Scandic City, Fredrikstad.
 
Fredag 9. juni
08:30 – 09:00 Registrering på Scandic City, Fredrikstad.
  
09:00 Åpning av kongressen
       Velkomsthilsen fra kongresskomiteen ved Erik Norén.
       Åpningstale ved foreningens leder, Frode Amundsen.
       Hilsningstale ved ordfører Jon-Ivar Nygård.
       Hilsningstaler fra våre skandinaviske søsterforeninger.
 
10:00 Avreise kongressturer
           Tur A: Sleipner (i Fredrikstad og på Øra) og Jøtul. Lunsj på Jøtul.
           Tur B: Jøtul og Sleipner (i Fredrikstad og på Øra). Lunsj på Jøtul.
           Tur C: Buss til Skjærhalden og båt til Strømstad med Hvaler
                       fjordcruise og båten Vesleø II (Ledsagertur).
 
17:30 Uformell aften.
Alexander Hermansen møter oss på hotellet i Kommandørdrakt, vi kjører ferje til Isegran og til Gamlebyen der det blir omvisning. Vi ender så på Grunnmurede hvor vi får servert deilig mat, drikke og underholdning av Alexander.
 
  
Lørdag 10. juni
           
08:15 – 08:45    Registrering på Scandic City, Fredrikstad.
                  
                  Foredrag og minimesse
09:00 – 09:45    Inspirasjonsforedrag
                         v/ Atle Jensen, Pål Nilsen og Roger Amundsen
09:45 – 10:15    Kaffe og besøk på minimesse
10:15 – 11:00    Optimalt valg av produkter ved oppbygging av støperimodeller
                          (på engelsk) - v/ Franz-Josef Schmid, Ebalta Kunststoff
11:00 – 11:40    Jøtul Info
                          v/ Torgeir Hjertaker, Jøtul
11:50 – 13:00    Lunsj og besøk på minimesse
13:00 – 13:45    Patentsøknader
                          v/ Christin W Seim, Patentstyret
13:45 – 14:15    Kaffe og besøk på minimesse
14:15 – 15:00    Sugninger i støpejern; årsaker og løsninger
                          v/ Gunnar Maltsev Hansen, Elkem
15:00 – 16:00    Kaffe og besøk på minimesse 
 

 NSF logo web1                          

 
16.00 Generalforsamling                    
 
Dagsorden
Godkjenning av innkalling og dagsorden
 
1.         Valg av møtedirigent.
2.         Valg av to medlemmer til å underskrive protokollen
            sammen med formannen.
3.         Årsberetning fra Hovedforeningen og Støperitidende.
4.         Årsberetning fra avdelingene.
5.         Regnskapsberetninger
                        a.         Hovedforeningen
                        b.         Hjemmeside/ web
                        c.         Revisjonsberetning
6.         Budsjettforslag
7.         Valg til styret.
8.         Valg av revisor.
9.         Valg av valgkomité.
10.       Evt. innkomne forslag.
11.       Bestemmelse av neste ordinære generalforsamling.
 
19.00 Festmiddag med Alexander Hermansen som toastmaster.
 
Søndag

 

               Vel hjem

 

Program redigert; 2017.01.13

Frode Amundsen